Proexchange

Blog o pieniądzach i nie tylko

pożyczki ratalne
Pożyczki i kredyty

Pożyczki ratalne bez BIK

W sektorze produktów pozabankowych od kilku lat dominują chwilówki i pożyczki ratalne bez bik. Tego typu oferta jest odpowiedzią na to, w jaki sposób tradycyjne banki traktują klientów – czyli bardzo chętnie otworzą rachunek bankowy, ale klient jest dla nich zupełnie nieatrakcyjny jeśli chodzi o pożyczkę czy kredyt gotówkowy. Gorycz rozczarowania znalazła ujście w internecie – tam obecnie znajdują się wszyscy rozczarowani bankami konsumenci. Współpraca z parabankami przebiega pomyślnie – klienci na każdym kroku mają dostęp do pełnej informacji i kosztów pożyczki, tak więc jeśli zdarza się negatywna opinia o internetowych parabankach – to tylko dlatego, że ktoś czegoś w umowie nie doczytał lub w ogóle umowy nie przeczytał. Warto pamiętać, że wnioskowanie o pożyczkę jest zupełnie dobrowolne – wypełniając formularz online każdy klient wie, że świadomie decyduje się na taką pożyczkę i opłaty z nią powiązane.

O co chodzi z BIK?

Biuro Informacji Kredytowej to narzędzie wykorzystywane przez banki. W bazie widnieją wszystkie kredyty bankowe i historia ich spłat, w tym opóźnienia z podaniem zakresu czasowego, a także informacje o sposobie spłaty (na przykład na skutek działań windykacyjnych). Można zobaczyć też czy klient jest żyrantem i na jaką kwotę. Jeśli klienci nie mają zbyt ciekawej historii kredytowej, to banki odmawiają udzielenia kredytów. Parabanki raczej nie wnikają w BIK, chociaż ostatnio niektóre zaczynają to praktykować. Ale w internecie są dostępne pożyczki ratalne bez bik, więc każdy znajdzie ofertę odpowiednią dla siebie.

Co jest powodem odmowy pożyczki online?

Klienci nie mogą być zarejestrowani jako dłużnicy w bazach typu BIK, ERIF, KRD. Tego typu wpis automatycznie odrzuca wniosek, ale jeśli zadłużenie zostanie szybko uregulowane, to wierzyciel ma obowiązek wykreślenia dłużnika z bazy w ciągu dwóch tygodni, co sprawia że ponownie można aplikować o pożyczkę bez ryzyka odmowy przyznania pożyczki przez internet. Innym powodem mogą być wymagania względem wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *